Ampul Çeşitleri

Ampul Çeşitleri

Ampul

Ampul, iç ve dış aydınlatma olarak mekanlarda yaygın olarak kullanılır.Ampul sektörü çok yayın olarak kullanılan ve devamlı gelişen bir sektördür. Ampüller birçok çeşitte üretilmektedir. Bulunduğumuz mekanları aydınlatmak için avize, sarkıt armatür, masa lambası, gece lambası, abajur, led ampül, bahçe aydınlatması gibi birçok ürün kullanmamız gerekiyor. Bu ampul çeşitleri için kullanabileceğimiz Osram, Philips gibi birçok marka bulunmaktadır. Tüm bu ampül çeşitleri fiyatları burada.
Ampul Çeşitleri

Ampul Çeşitleri 2,5 Watt ile 150 Watt arasındadır. Bu ampuller beyaz ışık ve sarı ışık verirler. Ampul Çeşitleri Led Ampul, Tasarruflu Ampul, Holajen Ampul ve Filament Ampuller olarak 4 çeşittir. Led Ampul üzerinden geçen enerjisi yüksek ışığa çevirir. Uzun ömürlü kullanım sunmaktadırlar. Bu yüzden tasarruflu ampullerdir. Ampul renkleri mavi, yeşil ve kırmızı gibi olanlar dekoratif olarak kullanılırlar.
Tasarruflu Ampul

Tasarruflu Ampul çeşitleri florasan ampul diye biliniyor. Bu tür ampuller çok az elektrik tüketirler ve enerjinin yaklaşık olarak yüzde 80 'inin ışığa çevirmektedir. Bu yüzden tasarruflu ampuller yüksek verimlidirler. Tasarruflu ampul düşük enerji tüketimi ve yüksek ışık vermektedirler. Tasarruflu Ampul Fiyatları Akkor Ampullere göre daha yüksek fiyatlıdır. Ancak daha fazla uzun ömürlü olduğundan dolayı karlı bir üründür. Tasarruflu Ampul, Led Ampuller de olduğu gibi gün ışığı ya da beyaz ışık olarak çalışmaktadırlar. Tasarruflu Ampul alırken duy kalınlığı ince mi kalın mı olduğuna dikkat edilmelidir. Yanlış Tasarruflu Ampul alınması durumunda kullandığınız duy ile uyumlu olmaz.


LED Ampul

Led Ampul diğer ampul çeşitlerine göre daha ekonomik bir üründür. Led, ışık yayan diyot anlamına gelmektedir. Işık yayan diyot, ışığı tasarruflu, uzun süe ve çok iyi bir şekilde yayar. Led Ampuller göz yormayan bir özelliğe sahiptir. Led Ampul çeşitleri beyaz ve sarı ışık verirler. Gece lambalarında da Led Ampul genelde kullanılır. Led ışık duyları ince ve kalın şekilde olabilir. Bu Led Ampul modelleri E27, E14 kodlarla veya 12W, 10W, 9W, 5W gibi enerji birimleri ile piyasada bulunmaktadır.


Alışveriş sepetiniz boş!