250 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!

3G IP Kamera

Gönderen bayberkelektrik 04/02/2020 0 Yorumlar

3G IP Kameralar

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte güvenlik çözümleride çağ atlamış bulunmaktadır. Önceleri sadece bildiğimiz standart güvenlik kameralarını kullanırken şimdi IP kameralar sayesinde istediğimiz her alanda sınırsız kontrol sahibi olabilme şansımız mevcut. IP kameralar ile istediğimiz alandaki görüntüyü her türlü internete sahip cihazdan kontrol edebiliyoruz. Bilindiği gibi IP kamera kullanımı için internet koşulu gerekmektedir. İnterneti sağlamının birkaç yolu mevcuttur. Bunlardan ilk ikisi olan kablo veya kablosuz bağlantı etrafta modem olduğu sürece sağlıklı sonuç verir ama bazı noktalar vardır ki özellikle dış alanlarda bu alanlarda modem ile internetten yararlanabilmek mümkün değil. Böyle durumlarda artık günümüzde 3G uygulamasından yararlanılmaktadır. 3G cep telefon operatörlerinin sağlamış olduğu bir internet hizmetidir. Bu sayede internete telefon operatörünün ulaştığı her yerden ulaşabilmek mümkündür.

 

3G teknolojisine entegre olarak 3G Ip kameralarda günümüzde görülmeye başlamıştır ve genelde dış alanlarda ve modemin gücünün yetmediği alanlarda bu teknoloji kullanılmaktadır. IP kamera üzerindeki sim kart alanına operatörünüzden aldığınız data hattına sahip sim kartı takıyorsunuz ve internete açılan ip kameranız ile istediğiniz yerden görüntü alabiliyorsunuz. Bu tarz 3g ip kameralar genelde geniş alanlarda fabrika ve benzeri yerlerde kullanılır.

 

3G Ip kameralar kullanılırken hizmeti aldığınız operatörü seçerken dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde ciddi maliyetler ile karşılaşabilirsiniz. 3G ip kameralar hayatımıza büyük kolaylık getirmiş olup özellikle güvenlik kamerası kullanımında çok büyük maliyetlerden kullanıcıları bir anlamda kurtarmış bulunmaktadır. 3G ip kameralar olmadığında mecburen görüntülenmek isteyen alana kadar ayrıca internet kablosu çekilmek zorundaydı.  Bazen bu alanlar arasında yüzlerce metre olduğu düşünülürse maliyetlerde ister istemez artmış olacaktır. 

 

3G Ip kameraları isteğiniz doğrultusunda iç mekanlardada kullabilirsiniz ama bu sefer bu sistem size daha pahalıya mal olabilir. Güvenlik kamera kullanımında doğru fizibilite çalışması her zaman için maliyetlerin daha doğru çıkartılmasında önemli bir etkendir. 

Etiketler: 3g ip kamera ip kamera