250 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!

Viko Karre Anahtar Priz

Gönderen perpatedarik 16/10/2019 0 Yorumlar

Viko Karre Priz

Günümüzde kullanılan elektrik malzemeleri alanında en yaygın olarak kullanılan Viko 1966 yılında kurulmuş olup priz ve aydınlatma sektöründe faaliyet göstermektedir. Viko 'nun üretimi İstanbul Sancaktepe 'deki fabrikasında yapılmaktadır.

Viko Elektrik ve Elektronik End. San. ve Tic. A.Ş. olarak anılan şirket bir teknoloji şirketi olan Panasonic ile ortaklık imzaladı. Japon firması Panasonic, anahtar ve priz üreticisi Viko 'nun çoğunluk hissesini aldı.

Viko markasının, Viko Karre, Kardelen, Rollina, Linnera, Meridian, Vera, Palmiye ve Pacific gibi Anahtar Priz modelleri bulunmaktadır.

Ayrıca Viko Grup Priz, Şalt Ürünleri, Sayaç, Sigorta Kutusu ve Aksesuar ürünleri bulunmaktadır. 

 

viko karre

Viko Karre

Viko Karre serisi dekorasyon amaçlı tüm yaşam alanlarında ön plana çıkarak Tasarım, Teknoloji ve Kalite olarak başarı sağlamıştır.


İnce dokunuşlarla yaşam alanlarında güzelliği sağlayan Viko Karre, keskin hatlarıyla hayatınızın şık bir parçası olmaktadır. Beyaz ve Krem rengi olmak üzere 2 renk seçenekleriyle Viko Karre, Anahtar ve Priz ikili, üçlü, dörtlü, beşli, altılı olarak yatay ve dikey çözümler sunmaktadır.

Viko Karre Anahtar Priz

Perpa Tedarik, elektrik sektörü üzerine hizmet vermektedir. Kaliteli ve güvenilir markalar ile iş birlik içerisinde olarak, müşterilerine geniş bir kategoride ürün sunmaktadır. Müşteri odaklı bir firmadır ve en hızlı ve güvenilir şekilde ürünleri siz müşterilere ulaştırmayı hedefler. Online alışveriş imkanı bulunan www.perpatedarik.com’un sade ara yüzü ve kolay kullanımı sayesinde dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, fırsat ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca, sitede bulunan blog butonundan, sizler için hazırlanmış bilgi dolu içeriklere ulaşabilirsiniz. Bu yazı da sizler için, Viko Karre Anahtar Priz hakkında bilinmesi gereken her şeyi bir araya getirdik.

Viko Karre Nedir?

Viko Karre elektrik malzemeleri alanında ileri gelen güvenilir bir markadır. Priz ve aydınlatma sistemleri üzerine çalışan firma oldukça köklü bir firma olup 1966 yılında kurulmuştur. Viko markası tasarladığı her üründe işlevselliğin beraberinde dekorasyon ve konforu da en üst seviyede tutmaktadır. Bu sayede bir çok farklı model ve işlevde ürün ile siz değerli müşterilerine hatırı sayılır genişlikte bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Viko Karre Anahtar Priz ürünlerini rahatlıkla Led Aydınlatma ürünleri kullandığınız ortamlar için satın alabilirsiniz. Led Armatür, Led Işık, Şerit Led, Led Ampul ürünlerine bağlı olan Viko Anahtar Priz ler hiçbir sorun yaratmamaktadır.

Anahtar ve Priz Nedir?

Anahtar ve priz kavramları hayatımızın her yerin de sıklıkla karşılaşabileceğimiz duymasak bile görebileceğimiz dünyanın hemen hemen her yerinde ve her ortamda kullanılan elektrik malzemeleri sınıfına giren ürünlerdir.  Evlerimizde, işyerlerimizde her yerde kullandığımız bu ürünler küçük olmalarına karşın oldukça hayati işlevlere sahip ürünlerdir. Hayatımızda önemli bir yer edinen bu yardımcı malzemelere dekoratif bir yön de kazandırılmak istenmesi üzerine farklı model seçenekleriyle üretilmektedir ve gün geçtikçe gelişen teknoloji ve değişen moda algısı anahtarlık ve priz modellerinin artmasını sağlamaktadır.  Viko Karre anahtar ve prizleri ile  dekoratif tarzını ortaya koyan firmalardandır. Peki bu ürünler ne için var?

Elektrik prizi nedir?

Bir elektrikli cihazın çalışması için gereken elektrik enerjisini cihaza aktarmayı sağlan bir araçtır. Elektrik prizlerinin bir anlam ifade edebilmesi için elektrik olan ortamlarda kullanılması gerekmektedir.

Yapılarına göre prizler üç kategoride incelenebilir bunlar:

Tüm prizlerde evinizden elektrik sağlayan bir sıcak tel ve evinize geri elektrik gönderen nötr bir tel vardır. Bir prizde sadece iki tel varsa, ancak topraklama kablosu yoksa, topraklanmamış prizdir. Prizde topraklama kablosu adı verilen üçüncü bir tel varsa, topraklanmış bir prizdir ve üç yuvalı bir görüntüye sahip olacaktır. Topraklama kablosu önemli bir güvenlik özelliğidir. Evinizin elektrik sistemi veya kişisel bir priz, aşırı elektrik dalgalanması yaşarsa, bu yangın, şok veya elektrik çarpması riskini artırabilir. Elektrik arızası olarak da adlandırılan bu güç dalgalanması, topraklı elektrik prizinden, ana elektrik paneline, topraklama kablosundan toprağa gider ve bu da fazla enerjiyi emer. Gücü yönlendirerek, topraklama kablosu cihazlarınızın zarar görmesi ve size ve ailenize zarar gelmesi riskini azaltır. Topraklanmış ve topraklanmamış arasındaki farklar oldukça basittir. Görünür bir şekilde belli olan ilk özellik, topraklanmamış prizlerde iki çatal veya delik bulunurken topraklanmış prizlerde üç adet bulunur. Topraklanmamış bir prize takılabilen elektrikli cihazlar arasında küçük mutfak aletleri, lambalar ve telsizler bulunmaktadır. Topraklanmış prizler daha güvenli kullanılabilir. UPS prizler ise bir elektrik kesintisi yaşandığında bir süre daha cihaza elektrik gönderimi yani enerji aktarımı yapabilen prizler olarak açıklanabilir. Bir süre daha enerji sağlayabilmeleri için bu prizlerin içerisinde batarya bulunmaktadır. Bu özellik diğer prizlerden ayıran en belirgin özelliktir.

Kullanım yerlerine göre prizleri kategorilere ayırmak gerekirse üç kategoriye ayırabiliriz. Bunlar:

  • Etanş (Nemliyer) Priz
  • Sıva altı priz
  • Sıva üstü priz

Etanş priz, genellikle toz, su, gaz ve nem gibi koşulların bulunduğu ortamlarda kullanılma için tasarlanmıştır. Bu tarz koşulların bulunduğu ortamlarda viko karre kapaklı prizleri tercih edebilirsiniz. Sıva altı prizler ise sıva altına monte edilen topraklı, topraksız modelleri bulunan bir priz çeşididir. Sıva altı prizlerin montaj edilebilmesi için sıva altı buat kasaları gerekmektedir. Sıva üstü prizler, sıvanın sütüne monte edilen ve tesisat kısımları sıva altı prizdeki gibi bir buat kasasında olmayan priz modelidir. Sıva üstü prizler de sıva altı prizler gibi topraklı, topraksız seçenekleri bulunur. Bu seçeneklerin hepsi viko karre priz ve anahtarlık serisinde de bulunmaktadır.

Grup Priz Nedir?

Multi prizler, çoklu priz veya grup priz diye de bilinmektedir. Kulandığınız prizin kalitesine ve modeline bağlı olarak bir çok ürünü aynı anda çalıştırabilmenizi sağlayan priz çeşididir. Kalite grup prizler için önemli bir kriterdir çünki birden fazla elektronik eşyayı bağladığınızda prizin kadıramama ve yanma ihtimali bulunmaktadır. Bununla beraber bu prizlerin yanması veya arızalanması o an bağlı olan cihazlara da zarar verebilmektedir bu nedenle kaliteli ve güvenilir grup priz kullanımı oldukça önemlidir. Perpa Tedarikte Viko Karre priz ve anahtarlık çeşitlerinde topraklı, topraksız, etanş veya sıva altı priz ve grup priz ürünlerine ulaşmanız mümkündür. Ayrıca Karren grup prizleri akım korumalı ve çocuk güvenliğine sahip oldukça güvenli ve kullanışlı ürünlerdir.

Elektrik Anahtarı Nedir?

Elektrik anahtarı, şalter olarak da isimlendirilmektedir ve bu isimlendirme oldukça yerindedir. Elektrik devrelerini açmak ve kapamak için kullanılan ve elle kontrol edilebilen bir araçtır. Pek çok farklı türde ve modelde elektrik anahtarı üretilmektedir. Viko anahtar priz ürün yelpazesinde de bir çok farklı anahtar modeli seçeneği bulunmaktadır.

Anahtarları yapılarına göre üç kategoriye ayırmak mümkündür. Bunlar:

Kullanım yerlerine göre ise sıva üstü ve sıva altı olarak iki gruba ayırabiliriz.

Adi anahtarlar bir tek anahtar grubunu açıp kapatmaya yarayan anahtar çeşididir.  Mini panoların aydınlatmasında kullanılmaktadır. Adi anahtarların iki adet bağlantı klemensi bulunur. Bu klemenslerin birine sigorta faz iletkeni, diğerine lambaya gidecek olan iletken bağlanır. Komütatör anahtar, iki  veya daha fazla lamba grubunu açıp kapatmak için kullanılan anahtar türüdür. Grup panoların ışıklandırılmasında bu tip anahtarlar kullanılmaktadır. Adi anahtarlarda iki klemens bulunurken komütatör anahtarlarda üç klemens bulunmaktadır ve üçüncü klemense de  lambaya gidecek iletkenler bağlanmaktadır. Vaviyen anahtar , Bir lamba veya lamba grubunu iki yerden açıp kapamaya yarayan anahtar çeşididir ve sıralı grup panoların aydınlatılmasında kullanılmaktadırlar. Bu anahtar tipinde de üç klemens bulunmaktadır.  Bu farklı özellikteki anahtarlı Viko Karre anahtar modellerinde bulabilirsiniz.

Viko Karre Anahtar Modelleri

Viko markası karre serisi minimalist ve keskin hatlara sahip tasarımları ve soylu renkleri ile ön plana çıkmaktadır. Visko Karre serisi ürünlerinde “easy connect” özelliği bulunmaktadır,  bu özellik sayesinde ürünler kolayca elektrik kablosuna bağlanabilmektedir. Beyaz ve krem renk seçenekleri bulunan anahtarlar yuvalarına hemen oturacak şekilde dizayn edilmiştir. Viko Kare anahtar serisi tekli, ikili, üçlü dörtlü ve çoklu yatay ve dikey çerçeve seçenekleri mevcut olup, kullanım alanlarına göre alternatif çözümler sunmaktadır. Bu sayede ihtiyacınıza en uygun ürünü bulmanız çok kolay. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz anahtar çeşitlerinin tümüne Perpa Tedarik online sitesinden Viko Kare Anahtar Priz listesinden ulaşabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Bu ürünlere ek olarak Viko Karre serisi müzik yayın anahtarı gibi farklı ürünler de bulunmaktadır.

Viko Karre Priz Modelleri

Viko Karre serisinin anahtar ürünlerinde olduğu gibi prizlerinde de aynı tasarım ve sadeliği görmeniz mümkündür. Viko Karre anahtar ürünlerinde de “easy connect” özelliği bulunmaktadır ve kolaylıkla elektrik kablolarıyla bağlantı sağlanabilmektedir. Topraklı , topraksız priz modellerinden, sıva altı ve sıva üstü modellere, çoklu ve grup uzatmalı priz seçenekleri ile ihtiyacınıza uygun ve yeterlilikte viko priz bulabilirsiniz. Ürünler oldukça kaliteli olmakla beraber Perpa Tedarik sitesinde yardımcı yan ürünlerini de tedarik edebilirsiniz. Her ortama ve yaşam alanına uygun priz anahtar modelleri ve sade tasarımları ile evinizin tamamlayıcı parçaları olacaktır. Ayrıca Viko Karre grup prizler de çocuk koruma özelliği de bulunmaktadır, çocuk koruma özelliği prizin gücünü bir anahtar yardımı ile kesebileceğiniz ve istediğinizce devreye sokabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır ve oldukça güvenlidir. Kapaklı priz seçenekleriyle yaşam alanlarınızı çocuklar ve diğer insanlar için daha güvenilir bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca kapaklı prizler sulu ve nemli ortamlarda kullanılmak için tasarlanmış en ideal ürünlerdir. Kapaksız prizleri banyo gibi nemli ortamlarda kullanmak oldukça tehlikeli olabilir.